Jaki makijaż na rozmowę o pracę?

Rozmowy o pracę to sytuacje na które wiele osób zupełnie nie wie w jaki sposób się przygotować. Merytoryczne informacje z pewnością będą bardzo cenne, jednak 50% sukcesu to zdecydowanie pierwsze wrażenie. Nasz wygląd podczas rekrutacji jest bardzo ważny, ponieważ świadczy o nas samych. Nie można mówić o tym, że ludzi nie ocenia się po pozorach. Od zawsze tak było i to się nigdy nie zmieni. Możemy jedynie sprawić, by pozory po których oceniają nas ludzie, stały się naszym atutem. Jednym z nich na rozmowie rekrutacyjnej może być właśnie makijaż.
Jaki powinien być makijaż?
Przede wszystkim delikatny. Czerwona szminka, granatowe cienie do powiek i tona różu na policzkach zupełnie odpadają. Rozmowa rekrutacyjna to nie impreza w klubie. Makijaż powinien być stonowany, ale wyrażający naszą osobność. Jeśli lubisz kreski, nie ma żadnego problemu. Niech jednak nie będą grube na pół centymetra i nie sięgają ucha. Dobrze jest podkreślić oko, delikatnie kości policzkowe. Nikt nie każde nam być szarą myszką, jednak nie powinnyśmy także przypominać małpki w zoo.
Na co zwrócić szczególną uwagę?
Pracodawcy bardzo lubią kandydatki na dane stanowisko, które w pewien sposób wyróżniają się z tłumu. Postaraj się skupić na jednej rzeczy w makijażu, która będzie dominująca. Może to być kredka do brwi, eyeliner czy konturówka do ust w delikatnym kolorze. Pokaż, że prócz wiedzy na temat firmy i umiejętności, których poszukują, jesteś także reprezentatywna. To bardzo ważna cecha, na która pracodawcy, zwłaszcza w dużych korporacjach zwracają szczególną uwagę.
Co warto mieć przy sobie?
Przed rozmową o pracę zawsze powinnaś mieć przy sobie lusterko, puder i pomadkę, której wcześniej użyłaś, a do tego chusteczki. Puder pozwoli Ci zmatowić te fragmenty twarzy, na których zdążyło wydzielić się już sebum. Pomadka natomiast uzupełni te fragmenty na ustach w których kolor wyraźnie już się zmył. Dodatkowo chusteczką możecie poprawić nieco brwi czy tusz, który odcisnął się na powiece. Lusterko we wszystkich tych przypadkach jest oczywiście niezbędne.

W: makijaż

Ostatnie wpisy:

Czym jest haft komputerowy? Czym jest haft komputerowy?
Makijaż odmładzający Makijaż odmładzający
Sprawdzony tusz do rzęs Sprawdzony tusz do rzęs
Elegancki maniciure Elegancki maniciure

Dodaj komentarz

You must be Logged in to post comment.

© 0645 Makijaż.eu. XHTML / CSS Valid.
Proudly designed by Theme Junkie.