Makijaż do szkoły

Każda nastolatka zaczyna prędzej czy później zaczynać się malować. Jest to sygnał, że zaczyna o siebie dbać i że chce podobać się płci przeciwnej. Nie ma w tym nic złego, jeżeli wykonywany makijaż jest adekwatny do środowiska i miejsca, gdzie się udaje. Największą zwrócić trzeba jednak na makijaż do szkoły. Warto mieć na uwadze fakt, że powinien on być inaczej wykonany, niż makijaż na inne okazje.

Makijaż do szkoły często budzi kontrowersje oraz sprzeciwy nauczycieli. Wiele razy można spotkać się z sytuacjami, kiedy to nauczyciel przed rozpoczęciem lekcji wręcza młodym dziewczynom mydło i nakazuje wycieczkę do umywalki w celu zmycia makijażu. Wiadomo, że makijaż do szkoły musi być inaczej wykonany niż makijaż na imprezę czy na festyn. Jeżeli jest dyskretnie wykonany, to sprawi wrażenie naturalnego piękna tak, że żaden nauczyciel nie będzie się czepiać. Jak to zrobić? W tym celu zalecane jest, aby do makijażu użyć jedynie podkładu, tuszu do rzęs, pomadki i różu. Należy jednak pamiętać, aby nie przesadzać z proporcjami, ponieważ makijaż do szkoły nie może się rzucać od razu w oczy. Młode dziewczyny malowanie się przed wyjściem do szkoły, powinny zacząć od nałożenia bazy albo kremu. Taka solidna podstawa przyczyni się do przedłużenia trwałości kosmetyków. Kiedy już twarz została przygotowana na przyjęcie dawki kosmetyków, należy rozprowadzić na twarzy delikatny i lekki podkład. Ważną rzeczą jest, aby był odpowiednio dobrany oraz by był rozprowadzony tak, aby nie utworzyć efektu maski. Dzięki nałożeniu podkładu, skóra twarzy będzie miała wyrównany koloryt i będzie ładnie promienieć. Po zaaplikowaniu podkładu, pora na wytuszowanie rzęs. Tusz do rzęs może być pogrubiający albo wydłużająco-podkręcający rzęsy. Wszystko jest uzależnione od preferencji dziewczyny. Nałożyć go trzeba na górną i dolną powiekę, pamiętając, aby nie przesadzić z jego nadmiarem. Przy wyborze tuszu należy poczytać opinie, bądź po prostu wypróbować różne kosmetyki, tak, aby znaleźć taki tusz, który nie zaczyna się osypywać po godzinie, który nie powoduje opadania rzęs oraz nie ulega rozmazaniu. Kiedy nasza cera ma ładny kolor, a oczy są powiększone i otworzone, pora na ostatnią część jaką wymaga makijaż do szkoły. Na końcu należy nałożyć delikatną pomadkę, dzięki której nasze usta będą wygładzone oraz będą ładnie błyszczeć. Jeżeli jednak jest nam mało, to w ruch może pójść także róż do policzków. Podkreśla on rysy twarzy i nadaje ładnej barwy. Aplikować go należy ręką (w przypadku różu w musie) albo pędzelkiem(w przypadku różu w kamieniu). Kiedy wykonamy te wszystkie czynności, nasza twarz będzie sprawiać wrażenie odświeżonej, promiennej i naturalnej, a makijaż do szkoły nie wywoła sprzeciwu ani rodziców, ani nauczycieli.

Podsumowując, makijaż do szkoły jest bardzo prosty w wykonaniu. Jeżeli nie przesadzimy z nadmiarem kosmetyków, to uzyskamy naturalny efekt, ładnie wyglądającej cery. Dzięki umiejętnemu wykonaniu, będziemy czuć się pewnie siebie i wiedzieć, że nie spotkamy się ze sprzeciwem ze strony nauczycieli, gdyż będzie on ledwo zauważalny.

 

W: makijaż

Ostatnie wpisy:

Gładka skóra – jak ją osiągnąć? Gładka skóra – jak ją osiągnąć?
Lakiery hybrydowe – kompendium wiedzy Lakiery hybrydowe – kompendium wiedzy
Czym jest haft komputerowy? Czym jest haft komputerowy?
Makijaż odmładzający Makijaż odmładzający

Dodaj komentarz

You must be Logged in to post comment.

© 2019 Makijaż.eu. XHTML / CSS Valid.
Proudly designed by Theme Junkie.