Podkład – podstawa makijażu

beautician-1012187_1280Sporządzanie makijażu twarzy ma jeden zasadniczy cel – uczynienie twarzy pięknej. Piękna najbardziej przydaje jej zaś gładka cera o wyrównanym kolorycie. Podkład jest kosmetykiem, który pozwala skutecznie ukryć niedoskonałości i drobne defekty skóry twarzy. Obecna na rynku kosmetycznym oferta pozwala ponadto na takie dobranie podkładu, by jednocześnie dbał on także o najważniejsze potrzeby konkretnej cery – może uzupełniać jej poziom nawilżenia czy dostarczać pewnych składników odżywczych.

W świecie podkładów

Podkład jest kosmetykiem, który konsystencją może przypominać krem lub być odrobinę bardziej płynny – charakterystyczne jest natomiast dla niego to, że jest wzbogacony o barwny pigment, który nadaje mu konkretnej barwy. Kolor podkładu powinien być jak najlepiej dopasowany do odcienia skóry, na którą kosmetyk ma być nakładany i jest to jeden z głównych wyznaczników, jakie należy brać pod uwagę podczas wybierania konkretnej propozycji. Równie ważne jest jednak także wybranie takiego podkładu, który zatroszczy się o inne pilne potrzeby skóry.

  • Podkład matujący – oprócz standardowych substancji zawiera w swoim składzie także takie, które mają moc pochłaniania łój i sebum, wydzielane przez komórki skóry.

  • Podkład rozświetlający – jak wskazuje nazwa, czynią cerę promienną i nadają jej świeży wygląd.

  • Podkład ujędrniający – oprócz maskowania i nawilżania skóry dbają także o jej optymalne napięcie, niwelują drobne zmarszczki i wygładzają powierzchnię skóry.

  • Podkład wzbogacony o filtr UV – zapobiega przedwczesnemu starzeniu się komórek skóry, chroniąc ją przed szkodliwym działaniem promieniowania słonecznego.

  • Podkład mineralny – to kosmetyk stworzony na bazie naturalnych składników. Jak wskazuje już sama nazwa, podkład ten składa się z substancji mineralnych, znacznie bardziej przyjaznych dla skóry, ponieważ nie istnieje ryzyko wystąpienia reakcji uczuleniowej. Podstawą koloryzujących właściwości kosmetyku są nieorganiczne pigmenty występujące w przyrodzie, obdarzone w naturalny sposób konkretnymi barwami – twórcy kosmetyków mieszają je w odpowiednich proporcjach.

Potocznie, za najważniejsze kosmetyki kolorowe uznaje się te służące do podkreślania ust i oczu. Ich wkład w przygotowywaną stylizację jest rzeczywiście nie do przecenienia, jednak nie spełniłyby one swoich zadań tak dobrze, gdyby wcześniej cera twarzy nie została przygotowana do dalszego upiększania. To właśnie gładka i piękna skóra stanowi obowiązkowe tło dla kolorystycznych zabaw, których można później dokonywać w rejonie ust i oczu. Pracę, jaką wykonuje dla cery dobrze dobrany podkład, mogą wspomagać także inne kosmetyki, przede wszystkim korektory, nakładane miejscowo i wpływające na prezencję konkretnych partii twarzy czy bezbarwne bazy pod podkład, nadające skórze satynowe wykończenie i tym samym chroniące ją przed zbyt szybkim przetłuszczaniem się i nieestetycznym świeceniem. Co więcej, w ofercie producentów znajdują się także takie kompleksowe kosmetyki, jak kremy koloryzujące, które łączą w sobie funkcje kremu i podkładu.

W: makijaż

Ostatnie wpisy:

Lakiery hybrydowe – kompendium wiedzy Lakiery hybrydowe – kompendium wiedzy
Czym jest haft komputerowy? Czym jest haft komputerowy?
Makijaż odmładzający Makijaż odmładzający
Sprawdzony tusz do rzęs Sprawdzony tusz do rzęs

Dodaj komentarz

You must be Logged in to post comment.

© 2018 Makijaż.eu. XHTML / CSS Valid.
Proudly designed by Theme Junkie.