Sposoby na wizualne powiększenie małych oczu

iris-154659_1280Duże, piękne oczy zalotnie spoglądające zza wachlarza gęstych i długich rzęs to marzenie niemal każdej kobiety. Nic dziwnego – głębokie spojrzenie to przecież symbol niewinności i młodości. Niestety, czasem natura nie bywa łaskawa i hipnotyzujące oczy pozostają jedynie w sferze marzeń. Od wieków kobiety mają jednak swój sposób na małe, wizualne oszustwo – makijaż, który ukrywa mankamenty urody i podkreśla atuty, a dzięki temu w damskim wyglądzie zmienić może naprawdę wiele. Istnieje szereg sposobów na to, aby przy pomocy make up’u sprawić, że oczy wydają się większe i zaczną przyciągać niczym magnes. Poniżej zamieszczamy więc rady, dzięki którym żadna przedstawicielka płci pięknej nie będzie cierpiała z powodu niedostatku komplementów.

Jeśli Twoje oczy nie wyróżniają się imponującym rozmiarem, zrezygnuj z optycznie pomniejszających matowych cieni w ciemnych kolorach. Twoimi sprzymierzeńcami w walce o głębię spojrzenia są natomiast cienie jasne – beże, delikatne brązy, subtelne pomarańcze, róże i szarości – najlepiej o nieco perłowym i połyskliwym wykończeniu. Nakładaj je na całą powiekę, w szczególności zaś skup się na jej centralnej części, a także wewnętrznym kąciku. Zewnętrzną część oka i załamanie powieki górnej podkreśl nieco ciemniejszym odcieniem, aby zapewnić spojrzeniu wyrazistość.

Zapomnij o czarnej kresce na dolnej linii wodnej! Nic tak bardzo nie pomniejsza oczu jak tego typu zabieg. Zamiast ciemnej kredki lub eyeliner’a wybierz natomiast miękką kredkę białą lub beżową i z jej pomocą pomaluj dolną linię wodną – zyskasz wówczas iluzję dziecięcego, otwartego i świeżego spojrzenia.

Na stałe powitaj eyeliner na powiece górnej. Spróbuj wyszkolić się w rysowaniu wywiniętej na zewnątrz kreski wzdłuż górnej linii rzęs – technika ta nosi angielską nazwę winged eyeliner, a na jej temat w Internecie powstało tysiące filmów instruktażowych, którymi możesz się inspirować. Graficzny rysunek kreski warto odrobinę rozetrzeć, tak aby granice straciły na ostrości. Spojrzenie zyskuje wówczas głębię i ciekawy, nieco przydymiony i tajemniczy wygląd.

Spróbuj również zaprzyjaźnić się z zalotką. To metalowe lub plastikowe niewielkie urządzenie, które na początek odrobinę przypominać może narzędzie z sali tortur lub gabinetu szalonego okulisty, w rzeczywistości jednak zalotka pozwala w naturalny sposób podkręcić rzęsy przed pomalowaniem ich maskarą. Pamiętaj, aby używać zalotki ostrożnie – gwałtowne ruchy podczas podkręcania rzęs mogą skończyć się utratą znacznej części delikatnych włosków.

Wreszcie – starannie wytuszuj rzęsy maskarą. Możesz eksperymentować i spróbować wytuszować jedynie rzęsy górne – wówczas Twoje spojrzenie otworzy się, zyska na naturalności, a Ty nie będziesz wyglądać na zmęczoną.

Pamiętaj, że piękne, duże oczy zasługują na staranną oprawę. Aby im ją zapewnić, wyczesz brwi specjalnym grzebykiem i przyciemnij je nieco matowym cieniem lub kredką (dobierz właściwy odcień), a potem utrwal przystosowanym do tego woskiem.

W: makijaż

Ostatnie wpisy:

Czym jest haft komputerowy? Czym jest haft komputerowy?
Makijaż odmładzający Makijaż odmładzający
Sprawdzony tusz do rzęs Sprawdzony tusz do rzęs
Elegancki maniciure Elegancki maniciure

Dodaj komentarz

You must be Logged in to post comment.

© 0874 Makijaż.eu. XHTML / CSS Valid.
Proudly designed by Theme Junkie.